PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=819903}

Mavka i strażnicy lasu

Mavka. Lisova pisnya
6,4 1 885
ocen
6,4 10 1 1885
Mavka i strażnicy lasu
powrót do forum filmu Mavka i strażnicy lasu

że w trakcie wojny stworzyli tak uroczą animację. Sama fabuła dość standardowa, chociaż silny jest wątek ekologiczny, który mocno doceniam. Oczywiście te hordy niszczące las, wycinające drzewa bez opamiętania automatycznie kojarzą mi się z tym, co wyprawia się od lat w naszym kraju. Myśliwi i inni mieniący się leśnikami mogą przejrzeć się w tej bajce jak w lustrze.
Wizualnie piękny i tyle urokliwych leśnych stworków.

ocenił(a) film na 6
Agatonik

W sumie ten film powstawał bodajże od 2014 roku, a po lutym 2022 zrobiono już tylko ostatnie szlify.
Ogólnie owszem, wizualnie jest to piękny film. Tła i projekty większości postaci wyglądają naprawdę świetnie. Gorzej jest z animacją postaci, które wydają się nie podlegać prawom fizyki, zwłaszcza prawu grawitacji - albo jakby grawitacja była tam z 10 razy słabsza niż normalnie.
Ruchy biegnącej i skaczącej Mavki też przypominają raczej animację ze starej gry, nie wyglądają zbyt naturalnie.
No i gdy Łukasz w swojej pierwszej scenie gra na flecie, to widać wyraźnie, że dźwięki fletu zupełnie nie pasują do ruchu jego palców.
Fabuła ma wady (np. momentami nielogiczne i niekonsekwentne postępowanie Kyliny), jednak jako całość film jest bardzo ładny i godny polecenia.

ocenił(a) film na 6
Trojden

Płonęła wioska i płonął las - wszyscy ucierpieli, ja odniosłam to trochę do "rzezi sąsiedzkich", ale to tylko moja interpretacja. Co do animacji mam podobne uczucia jak Trojden. Dużo piękna - przyroda, kolory leśne istoty, ale ludzie jakoś słabo - ten rodzaj nieco sztucznej animacji postaci mniej mi odpowiada. Fabuła mi się podobała, jak również ludowe stawki, w tym piękna muzyka. Powiew świeżości!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones