PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=12103}

Świat według Garpa

The World According to Garp
7,3 9 358
ocen
7,3 10 1 9358
6,6 5
ocen krytyków
Świat według Garpa
powrót do forum filmu Świat według Garpa

ale to już tak zwykle jest, że film jest gorszy od książki. Gdybym wcześniej nie przeczytała powieści Irvinga, to pewnie by mi się spodobał. Jednak szkoda mi tego, że w filmie wycięli cały wątek z wyjazdem Garpa do Austrii (pewnie budżet mieli zbyt mały). W każdym razie film warto obejrzeć chociażby dla początku - świetna czołówka z dzidziusiem i boska piosenka :)

ocenił(a) film na 7
caryca84

Książka jest genialna, jedna z najlepszych powieści jakie czytałem.
Film w bezpośrednim porównaniu to porażka:/.

tenszin

Niestety jak to często bywa, książka o niebo lepsza od filmu. Film może nie jest tragiczny, bez czytania książki może się spodobać. Ale w innym wypadku- wypada marnie

ocenił(a) film na 9
so_fine

Najpierw przeczytałam książkę, jakieś pół roku później obejrzałam film. Jedno jest pewne, książka jest świetna, chociaż chwilami nie łatwo przez nią przebrnąć. Natomiast co do filmu to nie zgadzam się, że jest to porażka bądź jest nieudany. Film jest bardzo dobry, nie streszcza książki dosłownie, omija fragmenty, które mogłyby być niezrozumiałe dla osób, które nie czytały książki. Poza tym bardzo podobały mi się kreacje postaci, uważam, że film jest naprawdę wart polecenia.

ocenił(a) film na 7
caryca84

A ja oglądając film byłam ciekawa jak zostanie przedstawiona wizja opowiadania Garpa "Pensjonat Grillparzer" a tymczasem w filmie pokazana jest jakaś zupełnie inna historia. W ogóle z wszystkich powieści napisanych przez Garpa tylko jedna się zgadza. Dużo pominiętych wątków i dużo zmienionych wątków, co mnie najbardziej w filmie denerwuje. Gdybym nie przeczytała wcześniej książki myślę, że film bardziej by mi się spodobał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones